O Autorze

Cześć!AVATAR

Ja jestem wojtson, a to jest mój blog  „My Corner”. Będę w nim opisywał własne przemyślenia dotyczące ważnych spraw, które aktualnie będą „na czasie”. Skoro tu jesteś, to wydaje się  wielce prawdopodobne, że odwiedziłeś/aś już mój fanpage na Facebooku – CS:GO Fancenter Polska. Jako że właśnie padło już to magiczne słowo „CS:GO”, przejdę do wyjaśnienia czym tak naprawdę się zajmuje i na jaki temat będę tworzył teksty 😉

HOBBY

Jak już wspomniałem jestem założycielem i samodzielnym prowadzącym znanego zapewne już niektórym z Was fanpage’a CS:GO Fancenter Polska. Jest to strona zrzeszająca polskich sympatyków gry, jak również kibiców polskich drużyn walczących na arenie Counter-Strike:Global Offensive – zarówno tej krajowej jak i międzynarodowej. Odwiedzając CS:GO FCP możecie zapoznać się z najistotniejszymi wieściami ze świata Counter-Strike’a, dowiedzieć się o najbliższych meczach, streamach, śledzić moje analizy pomeczowe, a nawet brać udział w specjalnie organizowanych dla Was konkursach. Raz na jakiś czas będę publikował dla Was moje własne wywiady z topowymi postaciami polskiej sceny Counter-Strike.
Planuję niebawem również uruchomienie własnego kanału twitch, który tak naprawdę już powstał. Pozostało jedynie dopięcie szczegółów organizacyjnych i … ruszamy!

COUNTER-STRIKE : PRZYGODA Z GRĄ

Moja przygoda z Counter-Strike rozpoczęła się pod koniec 2001 roku. Wtedy była to jeszcze wersja 1.0, do której w późniejszym czasie wychodziły coraz to nowsze patch’e (do wersji 1.5). Grę otrzymałem od mojego serdecznego kolegi, który kilka lat później walczył pod banderą Universal Soldiers w dywizji CS 1.6. W roku 2004 po raz pierwszy zainstalowałem Steam. Wtedy CS stał się dla mnie nie tylko metodą na miłe spędzenie wolnego czasu, ale przede wszystkim PASJĄ. Do tej pory miałem możliwość rywalizowania z graczami na osiedlowym lanie (w najlepszym okresie było to nawet 30-40 graczy!). Wraz z wprowadzeniem wersji 1.6 poszło w parze wiele godzin spędzonych w okolicznych kafejkach internetowych 😉 Starsi gracze na pewno do tej pory pamiętają ten klimat… No cóż, czas poświęcony grze przekładał się na bardzo przyzwoite wyniki w kafejkowych turniejach. Trudno zapomnieć tę radość, gdy do domu wracało się z myszką Microsoft IE 4.0, a na dodatek jeszcze z kuponami na 15 darmowych godzin w kafejce … 🙂
Platforma Steam otwierała przed społecznością Counter-Strike nowe możliwości rywalizacji. eSport w Polsce zaczynał być popularny i coraz więcej słyszano o chłopakach z Team Pentagram. Dzięki temu gracze mojego pokroju mieli swoich idoli, jak i wiedzieli, że dzięki tej grze można się wysoko wybić.

Regularnie grywałem do 2008 roku. Był to niewątpliwie mój najlepszy okres. Na swojej drodze miałem przyjemność spotkać graczy, którzy po latach okazali się trafiać do polskiej czołówki zawodników, dziennikarzy eSportowych czy innych działaczy. W międzyczasie zaliczyłem również członkostwo w kilku silniejszych jak i słabszych klanach. Z uwagi na niezłe wyniki miałem przyjemność trenowania pod tagiem jednej z lepszych i bardziej dziś popularnych organizacji. Był to jednak krótki epizod i raczej nie warty szerszego odnotowania. W roku 2008 wchodziłem w dorosłość i moja przygoda z CS’em miała się definitywnie zakończyć. Oddałem nawet swoje konto steam… To było dla mnie niemalże niczym zerwanie po kilku latach związku z idealną dziewczyną. Domyślacie się jak to się potoczyło dalej…? Oczywiście kilka miesięcy później podczas wizyty w Empiku dostrzegłem śliczne pudełko z grą nie inną jak Counter-Strike! Zakochałem się i kupiłem cudo 🙂 Dziś nie mam wątpliwości – to była i nadal jest miłość od pierwszego wejrzenia 😉 Z uwagi na liczne obowiązki i sprawy prywatne nie mogłem już tak czy owak poświęcić się grze jak dawniej.

COUNTER-STRIKE:GLOBAL OFFENSIVE

Gdy tylko gra ujrzała światło dzienne, niemal od razu znalazła się w mojej bibliotece. Początki były niełatwe, ale z każdą godziną efekty były coraz bardziej widoczne. Po kilkuset godzinach strzelania postanowiłem podjąć kolejną próbę zaistnienia i założyłem drużynę goldenFRAGZ. Wystąpiliśmy jednakże tylko w dwóch, może trzech turniejach ZOWIE Cup. Podczas pierwszego z nich trafiliśmy na drużynę reprezentowaną przez takich graczy jak peet, morelzo, RDX, czy luqier. Mimo wysokiej przegranej był to dla nas bardzo miły akcent. Dodatkowego smaczku dodawał fakt, że nasz mecz streamował Łukasz ‚PRAWUs’ Ganczewski. Niestety mimo drzemiącego w nas sporego potencjału, przygoda z goldenFRAGZ potrwała zaledwie miesiąc. Od tamtej pory, a był to okres wakacji 2013, grywam raczej rzadko. Kto wie, może nadejdzie czas, że znów podejmę wyzwanie i zacznę trenować…? 😉 Póki co jednak pragnę w czasie wolnym oddać się CS’owi w taki sposób jak to obecnie czynię.

Mam nadzieję, że w coraz liczniejszym gronie będziemy spotykać się zarówno na moim fanpage’u, blogu jak i kanale wojtsonTV. Zapraszam również do serwisu Computer Sports Games, którego zostałem redaktorem. Wasza obecność, jak i zaangażowanie w mój projekt jest dla mnie najlepszą motywacją!

Do zobaczenia!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s