Legenda Organizacji noMERCY opuszcza swój zespół!

logo

Wczoraj e-sportowy świat obiegła sensacyjna wiadomość o opuszczeniu Organizacji noMERCY przez Jakuba ‚Kubika’ Kubiaka, który to zawodnik od samego początku stanowił kręgosłup dywizji Counter-Strike:Global Offensive. Co było powodem tego wydarzenia? O kulisach odejścia z drużyny, jak również o swoim pobycie w szeregach noMERCY i e-sporcie ogółem porozmawiałem właśnie z bohaterem całego zajścia. Zapraszam!

W PIGUŁCE:

Skład noMERCY był 6-krotnie modyfikowany:

I skład: Adam „MASTA” Górski, Konrad „Cyclopable” Lipecki, Kuba „KubiK” Kubiak, Patryk „zatta” Hoehne, Piotr „ajsn” Korowajczyk (od 6.01.2013 r. do 1.02.2013 r.),

II skład: Adam „MASTA” Górski, Konrad „Cyclopable” Lipecki, Kuba „KubiK” Kubiak, Michał „bck” Lis, Piotr „ajsn” Korowajczyk (od 3.02.2013 r. do 17.02.2013 r.)

III skład: Adam „MASTA” Górski, Konrad „Cyclopable” Lipecki, Kuba „KubiK” Kubiak, Michał „bck” Lis, Kamil „hitonnz” Kowaleczko (od 17.02.2013 r. do 22.05.2013 r.)

IV skład: Adam „MASTA” Górski, Konrad „Cyclopable” Lipecki, Kuba „KubiK” Kubiak, Piotr ‚bes’ BeserKarol „repo” Cybulski (od 17.02.2013 r. do 20.05.2013 r.)

V skład: Tomasz „eon” Januszak, Konrad „Cyclopable” Lipecki, Kuba „KubiK” Kubiak, Piotr ‚bes’ BeserKarol „repo” Cybulski (od 30.08.2013 r. do 25.09.2013 r.)

VI skład: Tomasz „eon” Januszak, Karol „tecek” Kapczyński, Kuba „KubiK” Kubiak, Piotr ‚bes’ BeserKarol „repo” Cybulski (od 25.09.2013 r. do 11.04.2014 r.)

1780101_546972308733158_1363699255_o

wojtsoN: Cześć Kuba. Zanim przejdziemy do sprawy Twojego odejścia z zespołu, która prawdopodobnie najbardziej interesuje czytelników, chciałbym Cię poprosić o przybliżenie historii Twojej byłej już drużyny, w której grałeś przecież od samego początku …

KubiK:  Witam. Oczywiście, jak najbardziej. Chętnie o tym opowiem.

Opowiedz proszę jak to się stało, że zacząłeś grać w Counter-Strike:Global Offensive?

W CS’a zacząłem grać w maju 2012, były to czasy wczesnej Closed-Bety. Udało mi się wylosować klucz dostępu. Wtedy jeszcze regularnie grałem w Call of Duty, gdzie przygotowywaliśmy się do meczów Mistrzostw Europy, w których miałem zaszczyt oraz przyjemność reprezentować nasz kraj. Postanowiłem przerzucić się na CS:GO by móc uczestniczyć w turniejach offline, gdyż liczba LANów w moją wersje CoDa (Modern Warfare 3) była równa zeru.

Mistrzostwa Europy w Call of Duty? Ciekawe. Jak wyglądała zatem Twoja droga do noMERCY?

Później przez jakieś pół roku grywałem same mixy-10, bądź Versusy na ESL i poszukiwałem nowego teamu, aż w końcu na początku 2013 roku, dostałem propozycję od MASTY, by spróbować zagrać z nimi, oczywiście przyjąłem propozycję i rozpoczęła się moja piękna przygoda w noMERCY.

Jak układała Wam się wówczas współpraca?

Po około trzech tygodniach treningów, ajsn wyszedł z pomysłem zrobienia u niego w domu Bootcampa, bo akurat miał wolne mieszkanie. Ja oraz Masta byliśmy za, Cyclopable miał szkołę, ale powiedział, że będzie się urywał wcześniej. Natomiast Zatta stwierdził, że może dojedzie – niestety, jak się okazało nie dotarł.

ZDJĘCIE ZE WSPOMNIANEGO WYŻEJ BOOTCAMP’U.

jsOLzq2

Bootcamp przyniósł oczekiwane efekty? Jego organizacja, to był dobry pomysł?

Jak najbardziej! Właściwie, to właśnie wtedy dopiero dobrze skonfigurowałem grę… zmieniłem ‚sensa’ z 8 na 2.5, zmieniłem także celownik z rozmiaru 8 na 4 i ogólnie chłopaki pomogli mi z ustawieniami w grze.

Czy w tamtym czasie odnosiliście jakieś sukcesy?

Wtedy naszymi osiągnięciami były wygrywane One Night Cupy, m.in. na ESL, czy Sourcemanii, a nawet z tego co pamiętam 3 miejsce w Go4csgoPL.

Długo trwaliście w takim składzie? O ile dobrze wiem, to zmiany w noMERCY nie należały do rzadkości…

Zgadza się. Po miesiącu gry Zatta doszedł do wniosku, że nie możemy z nami grać, gdyż my chcieliśmy trenować od godziny 17 do 22/23, a on miał czas zazwyczaj dopiero od 21:00, więc postanowił przejść do drużyny Hedopizgarów, gdzie grali razem bardzo długi czas.

Jak więc poradziliście sobie z tym problemem? Szybko znaleźliście następcę?

Jako zastępce zatty, wybraliśmy bCk. Jest to bardzo doświadczony gracz z Call of Duty oraz ET:QW, gdzie zajmował topowe lokaty w turniejach LAN zarówno w Polsce jak i Europie. Grało nam się wyśmienicie! Pierwszy raz w życiu graliśmy na mocniejszą ekipę, n!faculty, w którym to meczu wyrwaliśmy 10 oczek. Nasz team był wtedy naprawdę mocny i nic nie zapowiadało zmian.

Rzeczywistość okazała się jednak nieco inna?

Niestety. Ajsn regularnie opuszczał treningi i nie zjawiał się na czas, dlatego musieliśmy dokonać decyzji o zmianie zawodnika. Za jego miejsce wszedł hitonz, kolega wspomnianego bCk jeszcze z czasów Call of Duty – również bardzo doświadczony Lanowiec, który bardzo szybko zaaklimatyzował się w nowej grze. Szczerze mówiąc był on osobą, która najwięcej nauczyła mnie grać, uczył mnie jak dawać solidne info, wynoszenia z treningów jak najwięcej oraz samego myślenia w grze. W tym składzie ugraliśmy dwa turnieje allplay, wygrywając między z innym z iNet KoxXx (tym składem jedyny raz wygrałem z inetami na necie :D). Niestety zbliżał się czas wakacji, czyli najgorszy okres dla teamów, które nie przygotowują się na Lana. Niestety hiton oraz bck postanowili wrócić na jakiś czas do CoDa, by wygrać kilka Lanów, co im się udało.

Czy to był ten czas, gdy szeregi noMERCY zasilił dobrze dziś znany na naszej scenie ‚bes’?

Dokładnie. Za wspomnianych wcześniej graczy do teamu doszli bes oraz voper i tym składem pojechaliśmy na mojego pierwszego Lana w życiu. Po trzech tygodniach przygotowań udało nam się zając dobre 4 miejsce, ulegając ekipom takim jak, Imp Gamers, Alsen Team, czy Krakow.mix, gdzie grał między innymi Snax i Pago. Jedynym minusem tego Lana była zbyt wysoka temperatura i po raz pierwszy w życiu odparzyłem sobie rękę od podkładki 🙂

1082173_10151714734156702_2126989974_o

2ZDyFenOd lewej: Piotr „bes” Beser, Konrad „Cyclopable” Lipecki, Kuba „KubiK” Kubiak, Łukasz „Nanus” Żołynia, Adam „MASTA„Górski, Karol „repo” Cybulski.

Byliście zadowoleni ze swoich występów podczas tego turnieju? Czy odczuwaliście lekki niedosyt? Zdaje się, że TOP3 było w Waszym zasięgu.

Po lanie w Krakowie, bardzo nieudany występ zaliczył MASTA, który nie potrafił sobie poradzić z presją. Niestety był od wtedy prowadzącym naszego teamu i poniekąd wina nie zajęcia 3 miejsca, tylko 4 spadła właśnie na Adama, dlatego podjęliśmy decyzję o zmianie tego zawodnika.

To pewnie nie była dla Was łatwa decyzja. Zdaje się jednak, że właśnie wtedy zaczął się formować dobrze wszystkim znany skład noMERCY.

Za miejsce Adama wszedł do składu Eon. Takim składem ugraliśmy kilka turniejów CSGames oraz jeden allplay’a i jak zawsze nic nie zapowiadało kolejnej zmiany. Po trzech tygodniach wspólnej gry e-kryzys złapał Cyclopable, który postanowił skończyć z grą. Wrócił do niej po kilku tygodniach, ale niestety było już za późno, gdyż do teamu został przyjęty tecek. Zaczął się dla nas piękny okres. Regularne wygrywanie cupów z nagrodami, zapewniało nam to naprawdę niezłe pieniądze jak za granie w CS’a na amatorskim poziomie.

Wasz pierwszy wspólny Lan?

W grudniu pojechaliśmy na Lana CSGames, gdzie mieliśmy okazję wystąpić w pełnym składzie. Plusem było zabranie swoich komputerów, gdzie każdy mógł cieszyć się swoimi 200 fps oraz 120hz w monitorze. Grało nam się wyśmienicie, zajęliśmy wspaniałe 2-gie miejsce, gdzie ulegliśmy tylko ekipie Neo i byaliego. Poziom e-sportowy tego Lana był naprawdę wysoki, grały tam między innymi Alsen Team, czy mix Peeta, gdzie grał między innymi OsirisBash, bardzo znany Polak, na co dzień grający w niemczech.

887087_10152025442846702_393810438_o

1398597_484413271674695_140865771_o

Zdaje się, że tym osiągnięciem zwróciliście na siebie dużą uwagę i to nie tylko w naszym kraju …

Po tym Lanie dostaliśmy invite do grupy Get_Righta gdzie mogliśmy trenować z najlepszymi ekipami z Europy.

Czy podczas sparingów z europejskimi ekipami osiągaliście jakieś wyniki-niespodzianki? Pochwal się 🙂

Jasne, wygrywaliśmy z takimi drużynami jak: lemondogs, ENCE e-Sport, web-spell, Mayam Gaming (aktualnie Online Botz).

Jak oceniasz dalsze losy Waszego zespołu? Po występach w poznaniu większość była pewna, że teraz może być już tylko coraz lepiej…

W połowie stycznia nadszedł czas naszej średniej gry, graliśmy tylko 2h dziennie, gdyż Eon musiał na okres miesiąca przejąć firmę po swoim bracie. Oczywiście jako team w pełni go wspieraliśmy i po prostu graliśmy trochę mniej. Niestety pech chciał, że w tym czasie rozgrywany był Lan w Tarnowskich Górach, gdzie jako stand-in wzięliśmy Tomasza „Brodixa” Brodowskiego, najlepszego aimera w Polsce. Z nim w składzie zajęliśmy 3 miejsce na tym turnieju, ale jestem pewien, że pełnym składem 2 a może nawet i 1 miejsce udało by się wywalczyć…

W tamtym czasie odbywały się również eliminacje do Intel Extreme Masters w Katowicach…

No tak … Oczywiście jak pech to na całego. Praca Eona pokryła się ze wspominanymi przez Ciebie eliminacjami do IEM Katowice. Nasza forma była naprawdę średnia, dlatego nie udało nam się powalczyć z najlepszymi o wyjazd do Katowic.

Warto wspomnieć, że podczas eliminacji do IEM Katowice zanotowaliście dobry występ przeciwko Virtus.pro. Wszyscy byli pod wrażeniem, bo o ile nikt nie wątpił w Wasze umiejętności, to jednak skład Waszych przeciwników zaliczał się do światowej czołówki …

Jeśli chodzi o mecz z Virtus.Pro to czuliśmy szanse. Każdy w Polsce bał się naszego nuke i Snax dobrze o tym wiedział, że to jest nasza najmocniejsza mapa i mimo to dali mam nuke zagrać. Mieliśmy bardzo dobry wynik. Z tego co pamiętam, to coś koło 6-1, nawet udało mi się wsadzić kosę TaZowi, co jest nie lada wyczynem na meczu oficjalnym 🙂 . Byliśmy przygotowani na rywalizowanie z topowymi teamami, gdyż bardzo dużo graliśmy pcw na czołowe europejskie teamy. Na de_dust2 zabrakło trochę lepszych decyzji po stronie terro, a na nuke po bardzo dużej różnicy punktów na naszą korzyść stała się dziwna sytuacja. Taz podczas chowania broni zabił trzech naszych zawodników w czasie niecałych 5 sekund i później przez to byliśmy zmuszeni zagrać większą ilość rund eko.

Bardzo dobre wrażenie po tym meczu jednak pozostało. Jak się okazało w marcu – Virtus.pro wygrali cały turniej. Co możesz ze swojej strony powiedzieć o sukcesie Neo i spółki? Jak Twoje wrażenia związane z IEM?

Virtusi wygrywając EMS One w Katowicach odnieśli jeden z największych sukcesów w historii Polskiego e-sportu. Strasznie zazdroszczę chłopakom wygrania turnieju i to u siebie na podwórku. Te emocje, ten doping, te ciarki na plecach, niesamowite uczucie. Marzenie każdego e-sportowca wygrać 100 tys. dolarów przed własną publicznością. Po cichu liczyłem na finał z NiPem, bo wiedziałem, że mecz NiP vs Virtus.Pro będzie się cieszył największą oglądalnością, nie mówiąc o historii spotkań tych dwóch drużyn. Bardzo motywujący kop dla Polskiego e-sportu, liczę na reaktywację kilku lig w Polsce po tym sukcesie !

No właśnie… Jak oceniasz obecną scenę Counter-Strike:Global Offensive w Polsce? Czego Twoim zdaniem ewentualnie najbardziej brakuje?

Jeśli chodzi o Polską scenę CS:GO, to brakuje jakiejś ligi typu EPS od ESLA, gdzie topowe mixy, a Polsce jest ich strasznie dużo, przerodziłyby się prawdziwe w teamy. Trzeba postawić nad nimi przysłowiowego bata, albo utrzymujecie skład i gracie razem do końca, albo nie gracie w ogóle. W Polsce bardzo ciężko znaleźć stały team. Ja byłem tym szczęściarzem, który miał możliwość grania w niezmienionym składzie przez 7 miesięcy. Chyba żaden team w Polsce, poza Virtus.pro, nie ma takiego stażu jak my mieliśmy. Aktualnie top 3 sceny Polskiej to 1. Virtus Pro, 2. Dobry Gaming, 3. No Mercy. Mam nadzieję, że razem z moim nowym teamem zniesiemy bezlitosnych z ostatniego miejsca na podium 🙂

Z Twojej wypowiedzi można wyróżnić dwa hasła… „bezlitośni” oraz „nowy team”. Wobec tego najpierw pozwolę sobie zapytać Ciebie o okoliczności Twojego odejścia z noMERCY. Rozumiem, że do tego właśnie chciałeś nawiązać?

Cztery dni temu, doszło do bardzo poważnej kłótni w naszym zespole. Zawodnik A doszedł do wniosku, że woli sobie wyjść gdzieś niż przyjść na trening, dlatego postanowił oświadczyć, że następnego dnia go nie będzie. Doszło do bardzo napiętej sytuacji, bo osoba D powiedziała, że skoro A sobie idzie jutro, to on sobie zorganizuje czas po swojemu dzisiaj. Doszło do bardzo mocnych wyzwisk, których oczywiście nie będę przytaczał…

Dlaczego w efekcie to właśnie Ty musiałeś opuścić szeregi zespołu? Zdaje się, że z uwagi na Twój staż w Organizacji, powinieneś posiadać pewien immunitet… Umiejętnościami wcale nie odstawałeś od reszty zawodników.

Drużyna doszła do wniosku, że nie będziemy grali z osobą A. Postanowiliśmy znaleźć kogoś nowego. Padło na osobę E (jej nazwisko zostanie oficjalnie ogłoszone przez drużynę na dniach, dlatego nie chcę jeszcze ujawniać jego nicku). Obiecaliśmy E  100% miejsce w teamie, wyjazd na bootcamp przed czerwcowym lanem w poznaniu, nowy sprzęt itd. Po dwóch dniach wspólnej gry doszliśmy do wniosku, że jednak granie bez A, to nie jest to samo i trzeba go przywrócić. No i niestety obiecaliśmy już graczowi E, że go bierzemy dlatego, trzeba było kogoś wyrzucić… Gracze A oraz B byli bardzo dobrymi ziomkami, C i D byli w podobnej sytuacji, dlatego też … trzeba było się pozbyć mnie, by zrobić miejsce nowej osobie.

Rozumiem, że szczegóły wolelibyście zachować dla siebie. Zapytam więc o Twoją przyszłość. Nowy zespół, nowe cele?

Jeżeli chodzi o moją przyszłość, to nie planuje końca gry, wiedziałem, że od 2 tyg jeden z moich kolegów ma +1 do teamu i mogę chyba powiedzieć, że doszedłem do teamu xtal.pl. Zobaczymy jak nam się będzie razem grało. Mam nadzieję, że współpraca będzie owocna.

Ciekawe, może przybliżysz nieco sylwetkę tego zespołu?

Obecny skład xtal, to: ja, rallen, michi, bck oraz matty. Z bck miałem okazję już grać w noMERCY, o czym wcześniej mówiłem. Warto dodać, że przed moim dojściem do drużyny, chłopaki ograli na pcw Natus Vincere 17-13.

Wobec tego pozostaje nam wszystkim trzymać kciuki zarówno za noMERCY w nieco odmienionym składzie, jak również za Twój nowy team. Czy na koniec chciałbyś coś jeszcze powiedzieć?

Z mojej strony chciałbym bardzo przeprosić chłopaków, za to że tą sprawę wywlokłem na zewnątrz. Nigdy w życiu bym tego nie zrobił, gdyby nie fakt, że po roku wspólnej gry oczekiwał bym czegoś więcej, niż tekstu: „Brak Ci doświadczenia z poprzednich CSów”. Dziękuję portalowi CSGames.pl za pomoc w tworzeniu tego wywiadu. Pozdrawiam wszystkie osoby które były związane z noMERCY, wszystkich graczy i menadżerów. Najgoręcej pozdrawiam Nanusa, właściciel tej marki jest tak solidnym i pracowitym człowiekiem, że gdyby nie on, to noMERCY, nigdy nie miała by prawa bytu. Gorąco pozdrawiam oczywiście Vopera oraz Besa, bo to z nimi byłem na 3 lanach. Naprawdę super się z Wami grało i mam nadzieję, że spotkamy się jeszcze nie raz na jakimś laniku. Oczywiście eona i tecka również pozdrawiam, dzięki za te kilka miesięcy wspólnej gry. Pozdrawiam i naprawdę szczerze życzę powodzenia w tworzeniu nowego teamu!

 

Dla CS:GO FANCENTER POLSKA oraz CSGames.pl

Wojciech ‘wojtsoN’ Podgórski

POLUB MÓJ FANPAGE I BĄDŹ NA BIEŻĄCO ! https://www.facebook.com/wojtsoon

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s