EMS ONE: Kto przejmie stery Katowickiego Spodka?

head

Nadszedł moment, na który czekał cały eSportowy świat – operację Intel Extreme Masters możemy uznać za rozpoczętą! A wraz z nią … prawdziwa gratka dla fanów Counter-Strike – EMS ONE! Najlepsze drużyny świata zaserwują nam emocje, których nie zapomnimy na długo. O szansach poszczególnych ekip wypowiedzieli się zaproszeni przeze mnie eksperci w osobach: Jakub ‚KubiK’ Kubiak, Mariusz ‚loord’ Cybulski oraz Piotr ‚hypia’ Adamski. Sprawdź, kto ich zdaniem przejmie ster Katowickiego Spodka i wraz z 100,000$ na pokładzie odleci nim do Krainy Wiecznych Zwycięstw…

Los okazał się dość łaskawy dla polaków grających pod banderą organizacji Virtus.Pro, którzy będą mieli okazję rywalizować z takimi drużynami jak mousesports, ex Astana Dragons oraz Titan eSports. Do ‚polskiej’ grupy nie została przydzielona francuska ekipa Clan-Mystic, z którą według wielu ekspertów polacy mieliby największe problemy. Emocjonująco zapowiada się rywalizacja w grupie D, w której zmierzą sie takie drużyny jak Natus Vincere, LGB czy Clan-Mystic. Nie ma wątpliwości, że słynne określenie ‚grupa śmierci‚ jest tu jak najbardziej adekwatne.

Za pierwsze miejsce zespoły mogą liczyć na nagrodę w wysokości 100,000 dolarów amerykańskich. Za drugie 50,000$, 3 i 4 lokata to $22,000, 5-8 $10,000, natomiast reszta uczestników niezależnie od zdobytego miejsca zarobi po 2,000$.

ems1_groups_2

Znajdujący się w gronie zaproszonych ekspertów Jakub ‚KubiK’ Kubiak (zawodnik organizacji noMERCY), Piotr ‚hypia’ Adamski (redaktor naczelny CSGames.pl), a także doskonale znany wszystkim Mariusz ‚loord’ Cybulski, skomentowali szanse poszczególnych formacji podczas turnieju EMS ONE. Na koniec podjęli się również zadania, które polegało na przydzieleniu każdemu z wytypowanych przez siebie faworytów od 1-5 punktów z puli 25 pkt. Im więcej punktów ekspert przydziela danej drużynie, tym większe szanse daje jej na wygranie całego turnieju.

grupaa

Jakub ‚KubiK’ Kubiak:
„Virtus PRO ma ogromną chrapkę na zwycięztwo, będą grać u siebie i mają coś do udowodnienia. Ich forma strzelecka jak i taktyczna jest aktualnie na ich najwyższym poziomie. Widać, że gra na bootcampie im si przydała m.in. do szlifowania taktyk, każdy z nich spędza dużo czasu na poprawienie swojej gry indywidualnej poprzez servery aim/dm, gdzie można ich spotkać od wczesnych godzin południowych„.

Punkty dla Grupy A: 1. Titan – 5 pkt., 2.Virtus Pro – 4 pkt.

Mariusz ‚loord’ Cybulski:

Virtus.Pro wydają mi się tym razem jednym z faworytów. Wygląda na to, że są w formie i to stabilnej. Wygrywają swoje mecze online dość gładko, a poza tym widziałem że bardzo dużo trenowali. Myślę, że murowany faworyt do top4 turnieju. Titan – tutaj chyba nie trzeba wiele mówić, według mnie top1/2 na równi z NiP na świecie w tym momencie. Mimo wszystko wydaje mi się, że Virtus.Pro pokonają ich w grupie w systemie BO1.

Punkty dla Grupy A: 1. Virtus Pro – 5 pkt., 2. Titan – 5 pkt.

Piotr ‚hypia’ Adamski:

Nie można zapomnieć o strzelcach z Virtus.PRO, w których każdy z nas pokłada nadzieję na jak najlepszy wynik. Kto wie może okażą się czarnym koniem? – dodał.

Punkty dla Grupy A:  1. Titan eSports – 5 pkt., Virtus.Pro – 3,5 pkt.

Wobec powyższych analiz ekspertów zdecydowanymi faworytami grupy A są Virtus.Pro oraz Titan eSports, które zdobyły kolejno 12,5 pkt oraz 15 pkt.

titan

vp

grupab

Jakub ‚KubiK’ Kubiak:

„Moim największymi faworytami do wygrania EMS One, są oczywiście 2 najlepsze zespoły na świecie, czyli jeśli chodzi o grupę B –Ninjas in Pyjamas, a także Titan. Oba zespoły przed ważnymi turniejami potrafią się zmotywować. Zarówno szwedzi jak zespół francusko-belgijski starannie trenują na bootcampach i szykują najlepszą formę na EMS ONE„.

Punkty dla Grupy B: 1. NiP – 5 pkt

Mariusz ‚loord’ Cybulski:

Ninjas In Pyjamas – co tu dużo mówić, murowany faworyt do 1 miejsca w tej grupie, jak i również do finału według mnie. 2. miejsce przydzieliłbym LDLC. W tej grupie walka o 2 miejsce będzie dość wyrównana, jednakże LDLC wydaje się najmocniejsze spośród pozostałej dwójki”.

Punkty dla Grupy B: 1. NiP – 5 pkt, 2. LDLC -1 pkt.

Piotr ‚hypia’ Adamski:

Titan oraz Ninjas in Pyjamas, to dwa świetne zespoły, które są moimi faworytami do zwycięstwa w całym turnieju. Obie ekipy mają w swoich szeregach zawodników, którzy mają niesamowite zdolności i mogą w każdej chwili przechylić szalę zwycięstwa na korzyść drużyny”.

Punkty dla Grupy B: 1. NiP – 5 pkt, 2. LDLC -1 pkt.

Zdaniem ekspertów murowanymi faworytami do wyjścia z grupy B są Ninjas In Pyjamas – 15 pkt. łącznie. Szanse na awans ma również ekipa LDLC – 2 pkt.

nip

ldlc

grupac

Jakub ‚KubiK’ Kubiak:

„Natomiast zespół fnatic, moim zdaniem czarny koń turnieju DH Winter 2013, standardowo w ciszy i spokoju przygotowywali się na bootcampie w Londynie. Tak samo jak przed turniejem w Sztokcholmie ich gra w ligach internetowych od jakiegoś czasu nie zachwyca. Grają tylko swoje standardy, żeby nie pokazywać specjalnych zagrywek przygotowanych pod EMS-a.

Oczywiście nie można zapomnieć o Amerykanach z teamu iBUYPOWER, choć szczerze mówiąc, to nikt nie wie w jakiej są aktualnie formie, bo ich ostatnim oficjalnym meczem był ten z zespołem Titan dwa miesiące temu, gdzie pokazali się ze znakomitej strony. Wydaję mi się, że mogą sprawić niespodziankę, dlatego postawiłem dać im 3 punkty. Namieszać mogą również Dignitas …”

Punkty dla Grupy C: 1. Fnatic – 4 pkt., 2. Dignitas – 2 pkt.

Mariusz ‚loord’ Cybulski:

Fnatic – zwycięzca Dreamhack’a, jednakże uważam, że nie uda im się powtórzyć zeszłorocznego sukcesu. Powinni wyjsć z grupy na 1 miejscu, aczkolwiek grupa jest bardzo wyrównana i wszystko może się tutaj zdarzyć. 2. miejsce – Dignitas. Podobnie jak w grupie B – o 2 miejsce powalczyć może każdy, jednak stawiam na Dignitas z racji tego, że grają ze sobą już bardzo długo i są dość stabilną drużyną”.

Punkty dla Grupy C: 1. Fnatic – 3 pkt., 2. Dignitas – 2 pkt.

Piotr ‚hypia’ Adamski:

Punkty dla Grupy C: 1. Fnatic – 3 pkt., 2. iBUYPOWER – 2 pkt.

W kwestii Grupy C, eksperci są zgodni, że głównym faworytem jest szwedzka ekipa – Fnatic – 10 pkt. Co do drużyny aspirującej do drugiego miejsca, zdania są bardziej podzielone, z lekką przewagą na korzyść Dignitas – 4 pkt. Nie można zapominać o amerykanach z iBUYPOWER – 2 pkt.

fnatic

ibuypower

grupad

Jakub ‚KubiK’ Kubiak:

„Na’Vi – zdecydowany faworyt w grupie. Zespół jest znany z tego, iż na Lanach graja 2 razy lepiej niż w internecie. Potrafią się zmotywować siedząc obok siebie oraz skillowo są bardzo mocni. Mocni mogą okazać się również amerykanie z Complexity.”

Punkty dla Grupy D: 1. Complexity – 3 pkt., 2. Na’Vi – 2 pkt.

Mariusz ‚loord’ Cybulski:

Natus Vincere – po dojściu Guardiana i powrocie Edwarda do drużyny, wygladają jakby w końcu nabrali wiatru w żagle. Według mnie faworyt grupy D, która jak dla mnie jest grupą śmierci. Podobnie jak w przypadku grupy B, tutaj wszystko może się zdarzyć, jednakże stawiam na wyjście z grupy graczy ze Szwecji”.

Punkty dla Grupy D: 1. Na’Vi – 2 pkt., 2. LGB – 2 pkt.

Piotr ‚hypia’ Adamski:

Punkty dla Grupy D: 1. Clan-Mystik – 3,5 pkt., 2. Na`Vi – 2 pkt.

Z analizy wypowiedzi wynika, że wszyscy trzej eksperci jednakowo uważają grupę D, za tzw. grupę śmierci. W roli faworytów stawiani są przede wszystkim Natus Vincere – 6 pkt. Nie ma jednak spójnego stanowiska co do drugiej lokaty, bowiem Clan-Mystik otrzymało 3,5 pkt, Complexity – 3 pkt i tylko nieznacznie ustępuje im szwedzkie LGB eSports.

navi

mystik

– FAWORYCI DO WYGRANEJ W TURNIEJU EMS ONE –

1. Titan / Ninjas in Pyjamas – po 15 punktów.

2. Virtus.Pro – łącznie 12,5 pkt.

3. Fnatic – łącznie 10 punktów.

Czy prognozy te się sprawdzą? Przekonamy się już niebawem, bowiem już o godzinie 13:00 rusza rywalizacja w fazie grupowej! Trzymamy kciuki za Polaków!

A Waszym zdaniem jak poradzą sobie w turnieju poszczególne ekipy?

Dla CS:GO FANCENTER POLSKA oraz CSGames.pl

Wojciech ‘wojtsoN’ Podgórski

POLUB MÓJ FANPAGE I BĄDŹ NA BIEŻĄCO! https://www.facebook.com/csgofcp

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s