Mateusz ‚Szoszon’ Lewicki: zdjąć koronę obecnemu Virtus.Pro!

szoszonFanów Counter-Strike:Global Offensive dobiegła ostatnimi czasy bardzo miła informacja o dołączeniu drużyny MILF, składającej się z takich zawodników, jak: Szoszon, mouz, Soon, Gruby oraz no1special, do polskiej Organizacji – Team Authentic. O kulisach znalezienia nowego „domu”, o planach drużyny na przyszłość, a także ogółem o e-sporcie, wypytałem kapitana T-A – Mateusza ‚Szoszona’ Lewickiego.

Na fanpage’u Team-Authentic pojawiło się również oświadczenie Szoszona:

„Witam, od dziś będziemy reprezentować Team-Authentic. Cieszymy się z dołączenia do Authentic, ponieważ dadzą nam wsparcie, którego na dzień dzisiejszy jako nowa drużyna potrzebujemy. Mamy solidny skład, który jest w stanie rywalizować o najwyższe lokaty w Polsce jak i w Europie. Dziękujemy za wsparcie i zapraszamy do śledzenia naszych wyników.”

WOJTSON: Cześć Mateuszu. Parę dni temu światło dzienne ujrzała informacja, że wraz ze swoimi partnerami z MILF dołączyliście do Polskiej Organizacji Team-Authentic. Czy to był jedyny kierunek, jaki mogliście w tym czasie obrać? A może były również inne propozycje?

SZOSZON: Witam wszystkich. Propozycję dołączenia do Team Authentic dostaliśmy jeszcze przed kwalifikacjami do EMS, lecz zwlekaliśmy z odpowiedzią, ponieważ nie mieliśmy skompletowanego składu.
Tak, był to jedyny kierunek – nikt inny nie zgłosił się do nas z ofertą wzięcia nas pod skrzydła.

Dlaczego akurat Team Authentic? Czym Was przekonali? Czy wsparcie z ich strony pozwoli Wam w pełni wykorzystać swój potencjał?

Zaproponowali nam opłacone lany i serwer zagraniczny – to nam na razie wystarczy, aby wykorzystać nasz potencjał musielibyśmy dostać Gaming House 🙂

😉 Obecnie bez dywizji CS:GO pozostaje Universal Soldiers. Był w ogóle taki temat, aby MILF zasiliło tą Organizację?

Z Universal Soliders były rozmowy jeszcze za czasów istnienia mojej wcześniejszej „sklejki”, lecz menager powiedział nam, że nie mamy osiągnięć i woli wziąć noMERCY, bo to TOP2 na Polskiej Scenie.

szoszon69GITTTTT

Czy mógłbyś pokrótce scharakteryzować dla czytelników każdego z zawodników Team Authentic? W waszych szeregach są bardziej jak i mniej popularni zawodnicy…

A więc zacznijmy od Grubego jest to nasz prowadzący, nie zna nikogo na scenie, spokojny i zrównoważony.

Soon – W szoku, biega po mapie jak dzika kuna, ale strzela swoje, najlepiej na świecie kryje galę, choć nie lubi tam kryć.

no1special – Polski Guardian, najlepszy obecnie snajper w ojczyźnie, nie wymawia „R” 😀

mouz – znamy się tylko tydzień i trudno będzie coś powiedzieć, ale jest bardzo skillowy, strzela przez ‘smołki’ i ma głos jak MICHU z Meet your Makers.

Ciekawe 😀 A jak wygląda Wasz harmonogram treningowy? Dużo godzin spędzacie nad CS’em?

Aktualnie gramy na sucho, czyli bez taktyk. Zgrywamy się ze sobą. Jak już zaczniemy trenować, będą to 4 – 5 dni w tygodniu od 18 do 24. Każdy z nas bardzo dużo trenuje indywidualnie na DM’ach i AIM’ach.

Jeżeli mógłbyś coś w przeciągu chwili poprawić w Waszej grze to co by to było?

W sumie nie ma co poprawiać, bo jeszcze nic nie mamy zrobionego. Myślę że przede wszystkim brakuje doświadczenia, ponieważ chłopaki nie grali nigdy żadnych oficjalnych meczów na lepsze drużyny i wychodzi stresie, panika, ale myślę że niedługo to się zmieni. Cały czas objaśniam im błędy które popełniają, aby wyciągali wnioski.

szoszonikSMALL2

W swoim oświadczeniu powiedziałeś, że macie solidny zespół, który jest w stanie z powodzeniem rywalizować na arenie międzynarodowej. To bardzo budujące słowa, ale również odważne…

Tak, mamy bardzo skillowy zespół. Jeśli włożymy dużo pracy w treningi i zgramy się jako team, będziemy w stanie rywalizować z najlepszymi drużynami na świecie. Trudniej będzie się wybić na Europejskie salony, bo aktualnie nikt nas nie zna, ale niebawem się to zmieni!

Jak na razie dzielnie przemierzacie drogę na EMS ONE w Katowicach. Mieliście okazję zagrać z różnymi ekipami z Polski. Czy na naszej scenie zauważasz zawodników wciąż anonimowych, lecz dysponujących dużym potencjałem?

Myślę, że aktualnie na Polskiej scenie jest trudny okres, gdyż starsi gracze kończą z grą, a młodzi nie maja jak się wybić. Jedyna osoba która przychodzi mi na myśl, to gracz o nicku Sany – jest bardzo młody i jak zmądrzeje, to będzie dobry.

😀 Swoim wczorajszym występem przeciwko SlavicFlavor pokazaliście, że jesteście bardzo solidną ekipą. Czy to jednak wystarczy na dzisiejsze spotkanie przeciwko MYM? Jak widzicie swoje szanse w tym pojedynku?

W dzisiejszym meczu nie jesteśmy stawiani w roli faworytów, ale ludzie moim zdaniem za bardzo wierzą w MYM, który jeszcze nic nie pokazał oraz miał kłopoty z byłym ALSEN-Team w 2 fazie eliminacji. Szanse 65% MYM – 35 % Team-Authenitc, tylko ze względu na brak doświadczenia. Nie czujemy się słabsi w żadnym aspekcie. Co do SlavicFlavor to nie oszukujmy się, ale przeciwnik nie był wymagający.

Jakie inne cele stawiacie przed sobą w najbliższym czasie, poza występem w Katowicach na marcowym EMS ONE?

Cel jest jeden – zdjąć koronę obecnemu Virtus-Pro 🙂 Poza tym wygrać Best-Lan, do którego będziemy się przygotowywać po moim powrocie z zagranicy.

Jak oceniasz rozwój Polskiej Sceny e-sportowej?

Polska scena obecnie, to dno. Brak ESL PRO SERIES, albo innej ligi z terminarzem powoduje brak rywalizacji. Dlatego właśnie nie ma perspektywicznych drużyn. System w ESL’u był dobry. Liga Pro, gdzie walczą najlepsi i amatorzy, gdzie biją się średnie drużyny, by móc rywalizować z najlepszymi. W CS:GO jest łatwiej się wybić niż w 1.6.

Sporo dywaguje się na temat potrzeby stworzenia formalnego ciała sportu elektronicznego, jakim byłby Związek e-Sportowy. Są również jednak opinie, że dopóki e-sport rozwija się własnym rytmem, to należy zostawić tę sprawę w obecnym stanie. Jak Ty się do tego odniesiesz?

Związek e-Sportowy? Byle nie wzorować się na PZPN…

Jeśli nie uda Wam się zagrać na Katowickiej scenie, to fani będą mogli Was spotkać w słynnym Spodku w marcu?

Hehe, na fanów trzeba sobie zasłużyć i myślę ze takowych jeszcze nie mamy, ale tak – pojawię się wraz z Grubym i minisem.

Czego mogę Wam życzyć na najbliższy czas?

Życz nam wytrwałości w jednym składzie, a resztę sobie wypracujemy 🙂

Na koniec chciałbym pozdrowić cały mój team oraz: Jacka, Snaxa, Exusa, Kingersa, Palacza, EMEMSA, Pągowskiego, Ekipę Dr.Xploda i Ole, a także wszystkich moich fanów na fanpage’u. Chciałbym również podziękować osobom, które nam dziś będą kibicować!

Dla CS:GO FANCENTER POLSKA oraz CSGames.pl

Wojciech ‘wojtsoN’ Podgórski

POLUB MÓJ FANPAGE I BĄDŹ NA BIEŻĄCO ! https://www.facebook.com/csgofcp

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s